Zezwolenie na pracę

  1. pl
  2. en
  3. es
  1. pl
  2. en
  3. es
Kompleksowa obsługa prawna cudzoziemców
Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca jak uzyskać?

kliknij tutaj;

kliknij tutaj;

kliknij tutaj;

kliknij tutaj.

kliknij tutaj.

kliknij tutaj;

▬  lub  

▬  lub  

▬  Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi  

 

Procedura umożliwiająca uzyskanie wspomnianego oświadczenia jest dostępna wyłącznie dla obywateli pięciu państw: Ukrainy, Armenii, Białorusi, Gruzji oraz Mołdawii.

▬  Zezwolenia na pracę typu A, B, C, D, E i S  

 

Wniosek o wydanie zezwolenia składa pracodawca do wojewody. Zezwolenia są wydawane przez wojewodę w formie decyzji administracyjnej.

Pozytywne rozpatrzenie sprawy o zezwolenie na pracę typu A, B, C, D, E i S skutkuje wydaniem przez wojewodę decyzji, która umożliwi pracę na terenie Polski.

W przypadku negatywnego rozpatrzenia sprawy wnioskodawca może odwołać się do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w terminie 14 dni od doręczenia decyzji.

Pozytywne rozpatrzenie sprawy o wpisanie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń jest dokonywane przez Powiatowy Urząd Pracy lub przez Starostę.

▬  Rozpatrzenie wniosku  

Wymogi formalne każdego wniosku różnią się w zależności od urzędu, do którego są składane dokumenty. Każdy urząd może posługiwać się odmiennymi regulacjami, lecz w każdym przypadku najważniejszym dokumentem będzie prawidłowo wypełniony wniosek. Należy pamiętać, że o zezwolenie na pobyt czasowy, zezwolenie na pobyt stały i o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE może ubiegać się każdy obcokrajowiec. Natomiast o zezwolenie na pracę typu A, B, C, D, E i S, a także oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, może ubiegać się wyłącznie pracodawca, który zamierza zatrudnić obcokrajowca.

▬  Kto może złożyć wniosek o zezwolenie na pracę  

▬  Obcokrajowiec może legalnie pracować na terenie Polski na podstawie:  

▬  Wymogi formalne wniosku o zezwolenie na pracę  

Polska posiada atrakcyjny rynek pracy dla wielu obcokrajowców. Legalna praca na terenie Polski jest możliwa na podstawie zezwolenia na pobyt, zezwolenia na pracę (o które występuje pracodawca) lub oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

▬  Wprowadzenie  

 zezwolenia na pobyt czasowy (z dostępem do rynku pracy) - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt czasowy kliknij

 

▬  lub  

 

zezwolenia na pobyt stały - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt stały 

 

▬  lub  

 

✓ zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt rezydenta długoterminowego UE  

 zezwolenia na pobyt czasowy (z dostępem do rynku pracy) - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt czasowy

 

▬  lub  

 

 zezwolenia na pobyt stały - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt stały

 

▬  lub  

 

 zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt rezydenta długoterminowego UE 

✓ zezwolenia na pobyt czasowy (z dostępem do rynku pracy) - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt czasowy 

 

▬  lub  

 

✓ zezwolenia na pobyt stały - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt stały 

 

▬  lub  

 

zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE - aby dowiedzieć się więcej o zezwoleniu na pobyt rezydenta długoterminowego UE 

  O nas 

Jesteśmy z Polski i specjalizujemy się w pomocy prawnej dla cudzoziemców, oferując wsparcie w postępowaniach przed organami administracji publicznej. Naszym celem jest satysfakcja klienta, dlatego oferujemy profesjonalną obsługę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, z uwzględnieniem pilnych sytuacji i oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

  Jesteśmy tutaj  

  Kontakt z nami  

ul. Macieja Kamieńskiego 5A/18

80-171 Gdańsk

✉︎ kontakt@lex-arte.com